Lucie Dobešová

Lucie Dobešová
Kontakty: 

E-mail: lucie.dobesova@koventina.cz
Mobil: +420 605 281 772

Jsem psycholožka. Absolvovala jsem studium psychologie na Karlově Univerzitě v Praze (1986) a dále řadu dlouhodobých kurzů v oblasti vdělávání a vedení lidí (Sociálně - psychologický výcvik, Učitel ve škole 21. století, Videotrénink interakcí, Kritické myšlení, VI. Diplomový kurz Montessori pedagogiky, Podpora psychického zdraví a další).

Od roku 1986 se věnuji lektorování kurzů zaměřených na partnerskou komunikaci mezi dospělými a mezi dospělými a dětmi a zároveň poradenství a supervizi v této oblasti (mými klienty byly např. Univerzita Karlova, Univerzita ve švédském Lundu, Institut pro pedagogicko – psychologické poradenství, základní a střední školy, mateřská a rodinná centra a firmy). V letech 2006 – 2013 jsem lektorovala kurzy Respektovat a být respektován a podílela se na jejich rozvoji. V současné době lektoruji kurzy Koventiny.

Dlouhodobě se věnuji alternativním metodám vzdělávání (metoda Montessori, Kritické myšlení, unschooling, svobodné učení aj.) a integraci postižených dětí do běžných škol. Od roku 2011 jsem odborným garantem psychologického modulu v rámci projektů MPSV Vzdělávání pro děti od 1 - 7 let. Několik let jsem pracovala jako školní psycholožka (na střední a také na základní škole). Dva roky jsem učila na málotřídní škole. V roce 2005 jsem založila a 10 let koordinovala mateřské centrum. Při ročních pobytech v Nizozemí a především pak ve Švédsku jsem prošla praxí ve školách a získala zkušenosti se zahraničními vzdělávacími systémy. V roce 2014 jsem spoluzaložila demokratickou školu Donum Felix.

Jsem vdaná a mám čtyři děti a jednu vnučku. Mám ráda tanec, divadlo a výtvarnou tvorbu.

Aktuální akce