Chybová zpráva

 • Notice: Trying to access array offset on value of type int ve funkci element_children() (řádek: 6609 v souboru /data/www/21384/koventina_cz/www/includes/common.inc).
 • Notice: Trying to access array offset on value of type int ve funkci element_children() (řádek: 6609 v souboru /data/www/21384/koventina_cz/www/includes/common.inc).
 • Notice: Trying to access array offset on value of type int ve funkci element_children() (řádek: 6609 v souboru /data/www/21384/koventina_cz/www/includes/common.inc).
 • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters ve funkci drupal_get_feeds() (řádek: 394 v souboru /data/www/21384/koventina_cz/www/includes/common.inc).

Naše služby pro rodiče a rodinné příslušníky

27. 09. 2016 admin

Pro rodiče (prarodiče, pěstouny či další pečující osoby) malých i velkých dětí (i pro teprve nastávající rodiče), kteří se chtějí vydat na cestu vědomého rodičovství, přejí si žít se svými dětmi v lásce a respektu a dozvědět se, jak lépe komunikovat a jak pracovat s potřebami a emocemi svými i svých dětí, nabízíme besedy, prožitkové workshopy a semináře a také individuální konzultace s psychologem či koučem.

Individuální konzultace – psychologické poradenství

Nabízím pomoc a podporu všem, kteří se ocitli v situaci, kdy jim nefungují staré komunikační vzorce, neví si rady s vlastními emocemi nebo s  emocemi svého partnera či dětí… Mými klienty jsou lidé, kteří se rozhodli něco ve svém životě změnit, potřebují se zorientovat a získat potřebný nadhled.

Témata, se kterými nejčastěji klienti přicházejí:

 • Mrzí mě, že na děti často křičím.
 • Nechci děti trestat, ale nevím, jak jinak držet nastavené hranice.
 • Vše musím stokrát opakovat, děti nereagují.
 • Nevím si rady, jak reagovat na hněv či pláč dítěte, nebo když dítě odmítá jíst, spát, připravovat se do školy atd.
 • Mám problémy se zvládáním svých emocí v náročných situacích.
 • Partner (nebo dítě) se mnou málo komunikuje.
 • Trápí mě problémy a neúspěchy mého dítěte ve škole.
 • Nevím si rady se sourozeneckou rivalitou.
 • Mám dítě s ADHD a nevím, jak k němu přistupovat.
 • Jsem nespokojený/á v partnerském vztahu. Často se s partnerem hádáme.

Poradnu zajišťuje Eva Mikešová.

Věřím, že každý si nosí to nejlepší řešení své situace sám v sobě, ale někdy je nutné mu pomoci ho objevit.

 

Osobní koučink

Kouč je průvodce, který umožňuje svým klientům zastavit se, projít si situaci ještě jednou, znovu ji prožít a podívat se na ni z jiné perspektivy, možná právě očima dítěte. Současně může pomoci koučovaným nalézt své opravdové potřeby a motivace, zapátrat a zkusit se zamyslet nad potřebou a motivací ostatních. Tak pomáhá při dosahování vzájemného souznění a porozumění v rodinném, ale i v osobním životě.

Kdo jsou naši koučové?

Helena KurzweilováHelena Kurzweilová

Helena provází dospělé do vnitřního světa emocí a potřeb a pomáhá jim zviditelnit motivy lidského chování, které nejsou vždy zcela zřejmé. Prostřednictvím empatického porozumění tak pomáhá získat odstup a nadhled nad bolestnou nebo nepřehlednou situací. Napomáhá tak k nalezení řešení, jež je plně v souladu s potřebami a hodnotami člověka.

 

Radana LazarováRadana Lazarová

Radana svým koučováním pomáhá rodičům nalézt svou vlastní cestu tak, aby byli v souladu se sebou samými, a zároveň potřebami jejich dítěte. Díky tomu, že prostřednictvím koučovacích technik člověk nahlédne na své strachy, cíle a potřeby, se pak lépe orientuje ve svém životě a více rozumí svým dětem a partnerům.

Akce na témata rodinných vztahů

Jak na vztahy s těmi nejmenšími? 
Podtitul: Nejen o vztekání a uspávání aneb Speciál pro rodiče dětí 0-3

Rodiče se někdy domnívají, že respektující přístup lze ve výchově volit až se staršími dětmi, ale na budování láskyplného vztahu založeného na vzájemné úctě a důvěře není nikdy příliš brzy.

Tříhodinová ochutnávka toho, jak přistupovat už k nejmenším dětem tak, abychom podporovali mimo jiné jejich (sebe)důvěru, (sebe)úctu, zdravý vztah k emocím a vědomí vlastních potřeb... 

Beseda je určena nastávajícím i čerstvým rodičům, kteří se chtějí vydat na cestu vědomého rodičovství, žít se svými dětmi v lásce a respektu a dozvědět se něco více o potřebách a projevech miminek a batolat. 

Zkušeností k respektování

Rozhodli jste se pro jinou výchovu, než jakou jste sami v dětství zažili? Chcete, aby vám všem bylo doma dobře? Čtete knihy, sledujete blogy, probíráte vše s přáteli, ale setkáváte se s nepochopením okolí? Někdy se možná dostáváte do slepé uličky – víte, co nechcete, ale úplně nevíte, jak jednat jinak… Někdy se daří, ale pak přijdou emoce a vy nevíte, co s nimi… Možná se i obáváte, zda vaše děti v budoucnu obstojí ve společnosti… Pak právě vám je určen kurz Zkušeností k respektování.
Základními tématy kurzu jsou:

 • V jakých modelech vztahů a komunikace ve společnosti žijeme?
 • Co potřebuji vědět, cítit a prožívat, abych mohl skutečně praktikovat partnerský, respektující model vztahu a komunikace v něm?
 • K čemu jsou nám v životě dobré emoce a proč se jimi zabývat?

V průběhu osmnáctihodinového kurzu (tři celodenní semináře nebo šest podvečerních setkání) Vás pozveme ke společnému zkoumání, objevování a reflexi s lektorkami, které s vámi budou sdílet výsledky své cesty hledání, na které také dále putují…
Kurz je vystavěn jako interaktivní sdílení a reflektování jak vlastních životních zkušeností, tak zážitků z kurzu. Velkým přínosem je proto otevřená komunikace ve skupině podobně naladěných lidí.
Kurz je určen rodičům (prarodičům, pěstounům…) malých i velkých dětí (i pro teprve nastávající rodiče), kteří chtějí žít (nejen) se svými dětmi v lásce a respektu a dozvědět se, jak lépe komunikovat a jak pracovat s potřebami a emocemi svými i svých dětí.
Co tedy nabízíme? Čas pro sebe, možnost zastavit se a v kruhu dalších, stejně naladěných lidí hledat odpovědi na otázky, které vás v dané chvíli nejvíce zaměstnávají. Co nenabízíme, jsou zaručené recepty na to, aby Vás děti poslouchaly, a fígle, jak na děti vyzrát…
Co potřebujete? Vlastně jen odvahu potkat se sami se sebou, hledat, otevřít svoji mysl a své srdce a učit se BÝT si VĚDOM TOHO, CO CÍTÍM, POTŘEBUJI A ŽIJI.